Kiedy nie wiesz co masz robić…RÓB TO CO KOCHASZ

ZAPOWIEDŹ CYKLU

Cykl ten powstaje z potrzeby serca i ma na celu ukazanie historii inspirujących osób, których ścieżkę kariery wytyczyła pasja. Nie dyplom.

Porażka czy pierwszy krok do marzeń?

Ale od początku. Jestem jedną z osób, które z wyboru nie pracują w zawodzie zgodnym z wykształceniem. Przez bardzo długi czas, żyłam w przekonaniu, że muszę, że po coś te długie lata studiów przecież były i jak to tak, teraz zaprzepaścić? Potem przyszła refleksja.

Czy naprawdę studia, muszą determinować całą  przyszłość? I czy praca w zawodzie innym niż ten wyuczony zalicza się do kategorii porażek?

Odpowiedź brzmi… nie. I całe szczęście. Bo gdyby tak było, wielu absolwentów szkół wyższych byłoby skazanych na zajmowanie się przez całe życie czymś czego szczerze nie znosi.

Z innej perspektywy 

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu, miałam błędne przekonanie o tym, że ukończony kierunek stanowi dla mnie ograniczenie do wykonywania pracy w określonym zawodzie.

Okazało się jednak, że pewne umiejętności nabyte podczas tych studiów mogą pomóc mi w zajmowaniu się czymś zupełnie innym, do czego mam znaczenie większe predyspozycje, a przede wszystkim chęć i energię. Ostatecznie wykształcenie stało się moim atutem, nie zaś, jak wcześniej myślałam, niepasującym elementem układanki.

Nagle zaczęłam zauważać, że obok mnie są osoby z podobnym bagażem doświadczeń.  Że takich historii jest wiele. Historii ludzi, którzy poświęcają kilka lat swojego życia na skończenie studiów, które często są dla nich nieprzyjemną codziennością, niezgodną z osobistymi predyspozycjami. Na wykonywanie zawodu, który nie sprawia im satysfakcji i być może już od samego początku jej nie dawał. Bo brak było lepszego pomysłu, bo coś się wydawało, bo ktoś powiedział, że tak będzie najlepiej.

Bo szukanie swojej własnej drogi to wieloletni proces.

A potem, w końcu i bardzo nagle przychodzi TO. I życie zaczyna nabierać sensu.

Czas…START!

Cykl Kiedy nie wiesz co masz robić…RÓB TO CO KOCHASZ, będzie składał się z serii wywiadów.

Do udziału w moim projekcie zaprosiłam osoby, które na co dzień robią to co chcą i co kochają pomimo, że ścieżka ich edukacji czy też wcześniejsze doświadczenia zawodowe były zupełnie niezwiązane z ich pasją. Droga, jaką przeszli jest najlepszym dowodem na to, że ryzyko, wytrwałość i odwaga w postawieniu wszystkiego na jedną kartę przynoszą niesamowite efekty.

Zachęcam do obserwowania mnie również na facebook’u i Instagramie, gdzie zawsze znajdziecie powiadomienie o najnowszych wpisach na moim blogu.

 

do what you love,

goniec instynktu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

38 + = 45